Työpajasijoittelu

Tapahtuman ilmoittautumisessa kysyttiin jokaiselta esiintyjältä kolmea toivomusta työpajastaan, joista yksi paja toteutetaan. Saimme kokonaisuudessaan 510 halukasta työpajaosallistujaa. Kiitos innokkuudesta! 

Työpajat toteutetaan lauantaina klo 09.00–10.30, 11.00-12.30 ja 13.00–14.30. Sunnuntaina klo 09.00–10.30 ja 11.00–12.30.

Mysteerikierrokset ovat lauantaina klo 14, 14.40, 15.20 ja klo 16

Työpajapaikat

YAD-Tila Lutakko
Lutakonaukio 3, Jyväskylä, 5.krs

Joogasali Lutakko
Lutakonaukio 3, Jyväskylä, 5.krs

Veturitallit / Kisko-Klubi
Veturitallinkatu 6, Jyväskylä

Veturitallit / Venttiili
Veturitallinkatu 6, Jyväskylä

Veturitallit / Talli 6
Veturitallinkatu 6, Jyväskylä

Veturitallit / Kattila
Veturitallinkatu 6, Jyväskylä

Sepänkeskus / Isotooppi
Kyllikinkatu 1, Jyväskylä

Sepänkeskus / Reakori
Kyllikinkatu 1, Jyväskylä

Jyväskylän kaupunginteatteri
Vapaudenkatu 36, Jyväskylä

TYÖPAJAT LAUANTAI 25.5.2019 KLO 9.00–10.30

Elokuvatyöpaja vetäjinä Eero Vehniäinen & Esa Linna

Lauantaina 25.5. klo 09.00–10.30, Veturitallit, Kattila (Veturitallinkatu 6)

MillaMäättäKangasalan Pikkuteatteri
JonnaLehtoKangasalan Pikkuteatteri
NooraLahtinenKangasalan Pikkuteatteri
PihlaKouvalainenKarkkilan Nuorisoteatteri
JadeRikanderKarkkilan Nuorisoteatteri
AinoOnnelaKarkkilan Nuorisoteatteri
LeeviSaloKarkkilan Nuorisoteatteri
IisaHeimonenMikkelin Tyttöteatteri
IvanGogolev Nuoret Musikantit
AnastassiaGladkovaNuoret Musikantit
Emilia SaarijärviNuorisoteatteri H-Moilaset
MiittaKotajärviNuorisoteatteri H-Moilaset
VenlaSääskilahtiNuorisoteatteri H-Moilaset
Olavi AngervoNuorisoteatteri H-Moilaset
TaavaTemonenNäytelmä Hirmut
TiiaKuukkanenTeatteriyhdistys Kulissi ry
EsperanzaParkkinenTeatteriyhdistys Kulissi ry

Naamioteatteri, vetäjänä Suvi Salomaa

Lauantaina 25.5. klo 09.00–10.30, Veturitallit, Talli 6 (Veturitallinkatu 6)

KiiraRemesTanssiteatteri Williwisio ry
IirisLappalainenTanssiteatteri Williwisio ry
SeljaMehtätaloTanssiteatteri Williwisio ry
JuliaHuttunenTanssiteatteri Williwisio ry
JasminKakkinenTanssiteatteri Williwisio ry
MarettaRikkiläTanssiteatteri Williwisio ry
EaPartanenTanssiteatteri Williwisio ry
VilmaRönkköTanssiteatteri Williwisio ry
IirisJäppinenTanssiteatteri Williwisio ry
KerttuTuppurainenTanssiteatteri Williwisio ry
NuuttiJääskeläinenTanssiteatteri Williwisio ry

Näyttelijäntyöpaja, vetäjänä Annu Sankilampi

Lauantaina 25.5. klo 09.00–10.30, Sepänkeskus, Reaktori (Kyllikinkatu 1)

EemeliSaarelaKangasalan Pikkuteatteri
MettePaloniemiKangasalan Pikkuteatteri
InariHeinonenKangasalan Pikkuteatteri
JuhaniKarppilaKangasalan Pikkuteatteri
ToukoArolaMikkelin poikateatteri
AkuHavukainenMikkelin poikateatteri
OliverKuusinenMikkelin poikateatteri
CarolinaLind Nuoret Musikantit
IrinaJegi Nuoret Musikantit
AnnaKamenev Nuoret Musikantit
JoukaHeikkinenTeatteri Roinela
EliasHeikinheimoTeatteri Sisar/ Syrre
Ronja KaleniusTeatteri Sisar/ Syrre
AnniinaPulkkinenTeatteriyhdistys Kulissi ry
SiiriKarppinenTeatteriyhdistys Kulissi ry
AdaKuitunenTeatteriyhdistys Kulissi ry
Pihla LehikoinenVon Töpsykät

Parkourpaja, vetäjänä Parkour Akatemia

Lauantaina klo 09.00–10.30, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

Aksel TamlakKUTIMUTI STUUDIO
KentBenströmKUTIMUTI STUUDIO
KristjanPaavoKUTIMUTI STUUDIO
JetteSõerdeKUTIMUTI STUUDIO
AndreasZeisigKUTIMUTI STUUDIO
MarkusMännilKUTIMUTI STUUDIO
Isabel-MaryRoosKUTIMUTI STUUDIO
RaulRõkkKUTIMUTI STUUDIO
ChristiinLehtsaarKUTIMUTI STUUDIO
Pille-RiinJoosuKUTIMUTI STUUDIO
KataleenaMuzaffarovKUTIMUTI STUUDIO
AinoPenttinenMikkelin Tyttöteatteri
Tilda LattuNuorten teatteri 2
MatiasSillanpääSällit
AlexLindholmVon Töpsykät

Räp-lyriikka, vetäjänä Soul Valpio & Joosu J

Lauantaina 25.5. klo 09.00–10.30 Veturitallit, Venttiili (Veturitallinkatu 6)

Johanna AteenaLampinenMikkelin Tyttöteatteri
KarriNiemeläNuorten teatteriryhmä, Sipoo Opisto
JuhoKurjonen Sällit
AarniKestinenSällit
Topi PikkarainenSällit
Rautiainen SauliSällit
Emmi PalmuTeatteri Roinela
SinnaKarppi TeatteriTorstai

Tanssi & Liike teatterin lavoille, vetäjinä Johanna Hurme & Jennika Lilja

Lauantai 25.5. klo 09.00–10.30, Veturitallit, Kisko-klubi (Veturitallinkatu 6)

Aino-KaisaHujalaMikkelin Tyttöteatteri
PilviMäkeläinenMikkelin Tyttöteatteri
ErikaNyström Nuoret Musikantit
LindaApykhtina Nuoret Musikantit
AleksandraVelikanova Nuoret Musikantit
MilanaKanarskaja Nuoret Musikantit
EllaLehtinenTampereen Nuorisoteatteri
SaanaPalsalaTeatteri Roinela
EmiliaWelligTeatteri Roinela
NiiloDroeskeTeatteri Roinela

Teatterityöpaja, vetäjänä Paavo Honkimäki

Lauantaina 25.5. klo 09.00–10.30 Jelmun talo, Jooga-sali (Lutakonaukio 3)

IidaMarjetaNäytelmä Hirmut
Anu MyllyniemiPendulum, Pukinmäen taidekoulut
Loviisa LahtinenPendulum, Pukinmäen taidekoulut
MaijaMattelmäkiPendulum, Pukinmäen taidekoulut
VilmaMattelmäkiPendulum, Pukinmäen taidekoulut
SeelaMäkinenPendulum, Pukinmäen taidekoulut
JousiaNymanPendulum, Pukinmäen taidekoulut
SaraParttimaaPendulum, Pukinmäen taidekoulut
VarpuTirkkonenPendulum, Pukinmäen taidekoulut
VenlaKytöläTeatteri Sisar/ Syrre
Salla-MariRotiTeatteri Sisar/ Syrre
Hille JaakkolaKangasalan Pikkuteatteri

Ukulele-työpaja, vetäjänä Sanni Yli-Pekkala

Lauantaina 25.5. klo 09.00–10.30 Jelmun talo, YAD-tila (Lutakonaukio 3)

SofjaKurina Nuoret Musikantit
EmiliaKashurina Nuoret Musikantit
EelisLähdemäkiTeatteri Roinela
Hanna-MariaPaalTeatteri Roinela
IirisLatva-SomppiTorpparinmäen Teatteriryhmä
LauraSchönbergVon Töpsykät
SofiaKeränenVon Töpsykät
SofiaKönönenVon Töpsykät
RoopeKalanenVon Töpsykät
NiiloRuokoniemiVon Töpsykät

TYÖPAJAT LAUANTAI 25.5.2019 KLO 11.00–12.30

Elokuvatyöpaja vetäjinä Eero Vehniäinen & Esa Linna

Lauantaina 25.5. klo 11.00–12.30, Veturitallit, Kattila (Veturitallinkatu 6)

Susanna TammiJaTSin Junnut
OonaKoskelaJaTSin Junnut
KalleEklundJaTSin Junnut
RasmusLappalainenJaTSin Junnut
Joonatan HeleniusJaTSin Junnut
Laura KarjalainenNuorten teatteri 2
IinesManninenNuorten teatteri 2
LauraYlinenSaranaturbulenssi
NelliPintiläSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
LauraSavelaSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
MiroMänttäriTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
Sulo RahmanTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
AlbertoRamaTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
AnniTaipaleTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
LeeviNikulaTaidekoulu Estradi / Hamlet Group

Naamioteatteri, vetäjänä Suvi Salomaa

Lauantaina 25.5. klo 11.00–12.30, Veturitallit, Talli 6 (Veturitallinkatu 6)

TiinaVeijalainenIRTI-Teatteri: Pippurit
MeriHarinenIRTI-Teatteri: Pippurit
Samu-VeikkaSivonenIRTI-Teatteri: Pippurit
Maarit HeleniusJaTSin Junnut
AnnuHyökyvaaraJaTSin Junnut
Piia MarttinenJaTSin Junnut
EmmaLöfTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
SamuliTolvanenTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
MiraLattuTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
AdaRyhänenTanssiteatteri Williwisio ry
ElsaRautulaTanssiteatteri Williwisio ry
PalmuKallioTanssiteatteri Williwisio ry
AamuMäkinenTanssiteatteri Williwisio ry
HelmiinaKumpulehtoTanssiteatteri Williwisio ry
EmiliaHartikainenTanssiteatteri Williwisio ry

Näyttelijäntyöpaja, vetäjänä Annu Sankilampi

Lauantaina 25.5. klo 11.00–12.30, Sepänkeskus, Reaktori (Kyllikinkatu 1)

TeijaLaukkanenEloisat
Johannes AlhonenEloisat
EvaJohansson Eloisat
Samuel OlkkonenEloisat
Essi Saarela Eloisat
Ronja VainioEloisat
AaronHeikkinenMikkelin poikateatteri
VerttiNeuvonenMikkelin poikateatteri
ValtteriPyykkönenMikkelin poikateatteri
EmreKarabulutMikkelin poikateatteri
VilleValjakkaMikkelin poikateatteri
OkkoGenisMikkelin poikateatteri
Rosaliina YacoubSaranaturbulenssi
Niklas LattoTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
SirjaKolessineTaidekoulu Estradi / Hamlet Group

Parkourpaja, vetäjänä Parkour Akatemia

Lauantaina klo 11.00–12.30, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

AatosVirtanenAnselmit
Mimi PaakkinenAnselmit
Mihkal-MatteMaggaCearpmahat
AadaVataaEloisat
AlexeyGladkov Nuoret Musikantit
AndreiIakubiuk Nuoret Musikantit
VasiliyGogolev Nuoret Musikantit
PinjaKuntolaTaidekoulu Estradi / Hamlet Group

Tanssi & Liike teatterin lavoille, vetäjinä Johanna Hurme & Jennika Lilja

Lauantai 25.5. klo 11.00–12.30, Veturitallit, Kisko-klubi (Veturitallinkatu 6)

Bire-IngermariaVarsCearpmahat
HelliAlakorvaCearpmahat
SinnaSieppiCearpmahat
Luna LehtoEloisat
HannaPienimäkiJaTSin Junnut
LiselottaJahnkeKUTIMUTI STUUDIO
SenniHaksoNuorisoteatteri H-Moilaset
MimosaBäckNuorisoteatteri H-Moilaset
Eveliina YlitolonenNuorisoteatteri H-Moilaset
AnniKoikkalainenNuorisoteatteri H-Moilaset
MiljaHenteläTeatteriTorstai

Teatterityöpaja, vetäjänä Paavo Honkimäki

Lauantaina 25.5. klo 11.00–12.30 Jelmun talo, Jooga-sali (Lutakonaukio 3)

NadiaKleine StaarmanPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
ViljamiKunnasmäkiPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
JennikaVasanojaPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
LiisaYrjänäPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
JeriHelaakoskiPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
OonaKeskitaloPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
MattiKivimäkiPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
NooraKoivulaPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
EssiSenPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
AdalmiinaToppariPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
MiaValtonenPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
UrhoSaloPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
JasperKotirantaTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
AinoRäisänenTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
IlonaSiistonenTeatteriyhdistys Kulissi ry


TYÖPAJAT LAUANTAI 25.5.2019 KLO 13.00–14.30

Elokuvatyöpaja vetäjinä Eero Vehniäinen & Esa Linna

Lauantaina 25.5. klo 13.00–14.30, Veturitallit, Kattila (Veturitallinkatu 6)

AnniVihunenHavis
EevaÖystiläHavis
JuliaKattilamäkiHavis
LeeviSohlmanHavis
JennaSaikkonenHavis
WaltteriJousaHavis
SaraLehmusruusuHavis
FilipGodlewskiHavis
SandraRauvaLahden Nuorisoteatteri
ViiviToppariLahden Nuorisoteatteri
MikaelLeite-FerrazLahden Nuorisoteatteri
EllaJäppinenLahden Nuorisoteatteri
Väinö KarhosLahden Nuorisoteatteri
RoopeTervonenLahden Nuorisoteatteri
ViliKeinänenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)

Naamioteatteri, vetäjänä Suvi Salomaa

Lauantaina 25.5. klo 13.00–14.30, Veturitallit, Talli 6 (Veturitallinkatu 6)

EeroTurppoKotkan Nuorisoteatteri
Miro Bly Kotkan Nuorisoteatteri
Miléa KarraKotkan Nuorisoteatteri
EeliNihtiläKotkan Nuorisoteatteri
MinjaTennbergLuppaukset
Hanna RantalaLuppaukset
Greta NojonenLuppaukset
Arttu HyykoskiLuppaukset
AinoAlataloLuppaukset
Lyra RautioLuppaukset
Tilma RautioLuppaukset
NeaIsokangasLuppaukset
Juho NumminenLuppaukset
KalleHaataja Sällit
Oiva SaukonsaariSällit
Eero LööviSällit

Näyttelijäntyöpaja, vetäjänä Annu Sankilampi

Lauantaina 25.5. klo 13.00–14.30, Sepänkeskus, Reaktori (Kyllikinkatu 1)

Kati SalorinneJaTSin Junnut
HanneSelinJaTSin Junnut
SampoSelinJaTSin Junnut
Nanne SelinJaTSin Junnut
VeetiSelinJaTSin Junnut
TaimiTiikkajaJaTSin Junnut
SusannaNieminenJaTSin Junnut
NuuttiNikanderJaTSin Junnut
NellaSelinJaTSin Junnut
HannaHenttonenJaTSin Junnut
MaijaMettänenJaTSin Junnut
Magdalena BergmanSaranaturbulenssi
Elsa HakalaSaranaturbulenssi
Lilja SuomiSaranaturbulenssi
EssiSaarikoskiSaranaturbulenssi

Parkourpaja, vetäjänä Parkour Akatemia

Lauantaina klo 13.00–14.30, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

TaneliPöyryMikkelin poikateatteri
OttoValtonenMikkelin poikateatteri
Niklas Pakarainen Sällit
RoniIsokääntäSällit
AapoSavisaariSällit
Frans PiuvaSällit
RoniKulmalaSällit
Rasmus RajakallioSällit
Tuukka MäkinenSällit
Ahola JimiSällit
BenjaminAhokasVanukas
RauhaLaurilaVanukas
PihlaLähdekallioVanukas

Teatterityöpaja, vetäjänä Paavo Honkimäki

Lauantaina 25.5. klo 13.00–14.30 Jelmun talo, Jooga-sali (Lutakonaukio 3)

LeenaHaapalehtoJaTSin Junnut
Anton KnuuttilaKotkan Nuorisoteatteri
Kiia SarinKotkan Nuorisoteatteri
SadeEnckelmanKotkan Nuorisoteatteri
SelinaPakkanenKotkan Nuorisoteatteri
Eemeli SipariKotkan Nuorisoteatteri
AleksiMarkonsaloMikkelin poikateatteri
HeljäHakkarainenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
JenniSavolainenTanssiteatteri Williwisio ry
MimosaKorhonenTanssiteatteri Williwisio ry
AnuVoutilainenTanssiteatteri Williwisio ry
MaijuOinonenTanssiteatteri Williwisio ry
SallaManninenTanssiteatteri Williwisio ry

MYSTEERIKIERROS LAUANTAINA 25.5.2019

Mysteerikierros, Jyväskylän kaupunginteatteri

Lauantaina 25.5. klo 14.00–14.30, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

ViljaHynynenAnselmit
LeeviLehtonenAnselmit
SanjaUimonenAnselmit
Päivi NikanderJaTSin Junnut
JessePätäriTaidekoulu Estradi / Hamlet Group
KatriPihlströmTorpparinmäen Teatteriryhmä
LinaJuuselaVanukas
MarttaMyllyniemiVanukas
PaulaLindberg AlvaradoVon Töpsykät
LauraLinnaVon Töpsykät
AuriVälimaaVon Töpsykät
Johanna MiikkiVon Töpsykät
AapoLoimalahtiVon Töpsykät
RoosaÖhmanVon Töpsykät
VilmaLiikkanenVon Töpsykät

Mysteerikierros, Jyväskylän kaupunginteatteri

Lauantaina 25.5. klo 14.40–15.10, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

Casper IsbergTeatteri Roinela
SaritaVesaTeatteri Roinela
KaislaMiettinenTeatteri Roinela
HennaMourujärviTeatteri Roinela
SenjaRyynänenTeatteri Roinela
EliasTorppaTeatteri Roinela
OmarIsmailTeatteri Roinela
SanniSahlbergTorpparinmäen Teatteriryhmä
SuviPekkalaLapin Kullat
IitaPulkkinenLapin Kullat

Mysteerikierros, Jyväskylän kaupunginteatteri

Lauantaina 25.5. klo 15.20–15.50, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

SiljaUutaniemiSTARS ( Pieni Teatteri )
MariannaGrofViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
SirpaKämäräinenViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
IinaHapponenViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
Hilda KilvensalmiViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
UnaWaarnaViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
EeviHuttunenViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
MicaelaRatinenViolat (Kiuruveden Voimistelijat)
ViiviHuttulaViolat (Kiuruveden Voimistelijat)

Mysteerikierros, Jyväskylän kaupunginteatteri

Lauantaina 25.5. klo 16.00–16.30, Jyväskylän kaupunginteatteri (Vapaudenkatu 36)

KaarinaIkonenLahden Nuorisoteatteri
Matilda HellLahden Nuorisoteatteri
JohannesPispaLahden Nuorisoteatteri
EevaKarevaaraLahden Nuorisoteatteri
LeeviHaavistoLahden Nuorisoteatteri
NatalieHussiLahden Nuorisoteatteri
Aava MurtoLahden Nuorisoteatteri
Lempi PuttonenLahden Nuorisoteatteri
Ellen ViertolaLahden Nuorisoteatteri
HelmiVirtanenLahden Nuorisoteatteri
Essi AhonenLahden Nuorisoteatteri
HeidiHaksoTeatteri Sisar/ Syrre
EmmaVauloTeatteri Sisar/ Syrre
VernaNurminenTeatteri Sisar/ Syrre
SiiriMustamäkiTeatteri Sisar/ Syrre
Jenina TurunenTeatteri Sisar/ Syrre
TatuLoponenTeatteri Sisar/ Syrre

TYÖPAJAT SUNNUNTAINA 26.5.2019 KLO 09.00–10.30

Elokuvatyöpaja vetäjinä Eero Vehniäinen & Esa Linna

Sunnuntaina 26.5. klo 09.00–10.30, Veturitallit, Kattila (Veturitallinkatu 6)

TopiLehtonenKarkkilan Nuorisoteatteri
TaaviLehtonenKarkkilan Nuorisoteatteri
AadaMannersuoLapin Kullat
ElliTaulavuoriLapin Kullat
Anni Hakkarainen Luppaukset
Olga KoivukangasLuppaukset
AlisaKalloLuppaukset
NiiloRuutuLuppaukset
Saana KöngäsLuppaukset
LottaFärmNuorten teatteriryhmä, Sipoo Opisto
AliHeydariNuorten teatteriryhmä, Sipoo Opisto
SoheilMoradiNuorten teatteriryhmä, Sipoo Opisto
KristiinaKarellTampereen Nuorisoteatteri
ValterErikssonTampereen Nuorisoteatteri
LumiHeikkiläTampereen Nuorisoteatteri

Impropaja, Vetäjänä Marianne Räsänen

Sunnuntaina 26.5. klo 09.00–10.30, Jelmun talo, YAD-tila (Lutakonaukio 3)

Pinja SaikkoAnselmit
JeminaHalonenAnselmit
AadaPitkänenAnselmit
StellaVikstedtMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
VeeraYlitaloMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
AlttiKiuruSällit
Elias EskelinenSällit
Niilo KarppinenSällit
JamiJääskeläinenTeatteri Aploodin Improryhmä
SaraLehtoTeatteri Aploodin Improryhmä
MaijaHäkkinenTeatteri Aploodin Improryhmä
Pihla ValjakkaTeatteri Sisar/ Syrre
RonjaSalentoTeatteri Sisar/ Syrre
HetaViitanenTeatteri Sisar/ Syrre

Naamioteatteri, vetäjänä Suvi Salomaa

Sunnuntaina 26.5. klo 09.00–10.30, Veturitallit, Talli 6 (Veturitallinkatu 6)

MaikkiKaikkonenMikkelin Tyttöteatteri
JasminSalmiMikkelin Tyttöteatteri
Emil KesseliSällit
LauriPärssinenSällit
IlyasKaaderTampereen Nuorisoteatteri
SagaAshornTampereen Nuorisoteatteri
KerttuMyllykangasTampereen Nuorisoteatteri
TabitaKreamerTeatteriTorstai
SalliKasanenTeatteriTorstai
EmmiSoikkolaTeatteriTorstai
PatrikTörhönenTeatteriTorstai
OlgaKaikkonenTeatteriTorstai
ElinaLuoranenTeatteriTorstai
SofiaSaarinenTeatteriTorstai
KiaKaunistoTeatteriTorstai

Näyttelijäntyöpaja, vetäjänä Annu Sankilampi

Sunnuntaina 26.5. klo 09.00–10.30, Sepänkeskus, Reaktori (Kyllikinkatu 1)

EllaPienimäkiJaTSin Junnut
KukkaMarttinenJaTSin Junnut
SelmaYildirimJaTSin Junnut
IidaEskelinenJaTSin Junnut
SaaraDooleyJoukkolaukka
OliviaVaaranmaaJoukkolaukka
KatinkaRitvanenJoukkolaukka
Jesse SnyggKotkan Nuorisoteatteri
VenlaSunilaKotkan Nuorisoteatteri
SaraVänskäKotkan Nuorisoteatteri
Lili-EllaSiekkinenKotkan Nuorisoteatteri
WilmaLassilaLapin Kullat
Anton SieppiLapin Kullat
FreijaHintermeierLapin Kullat
RonjaKauhanenNuorten teatteri 2


Sirkuspaja, vetäjänä Lotta Rautakorpi

Sunnuntaina 26.5. klo 09.00–10.30, Veturitallit, Kisko-klubi (Veturitallinkatu 6)

Niko HenrikssonEloisat
EssiVuoriEloisat
Sampo LepistöJaTSin Junnut
AinoHyökyvaaraJaTSin Junnut
SanniHosioJaTSin Junnut
EmmaNikanderJaTSin Junnut
RoopeLaakkonenKarkkilan Nuorisoteatteri
MicoLindbergKotkan Nuorisoteatteri
HelmiPeltolaKotkan Nuorisoteatteri
AleksandrLogvin Nuoret Musikantit
DanilaSilkin Nuoret Musikantit
DmitryBerezhnoy Nuoret Musikantit
Minni GrönbergNuorten teatteri 2
HildaPurhonenNuorten teatteri 2
HelkaIndrénNuorten teatteri 2
MatildaHyytinenVanukas

Tanssi & Liike teatterin lavoille, vetäjinä Johanna Hurme & Jennika Lilja

Sunnuntai 26.5. klo 09.00–10.30, Sepänkeskus, Isotooppi (Kyllikinkatu 1)

NelliVanhanenKotkan Nuorisoteatteri
TuomasHopiaMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
SaaraKajulaMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
AnnukkaKauppiMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
PetraKiiskinenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
EssiKärkkäinenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
NoelleLeinonenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
EssiLievetmursuMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
EssiMeriläinenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
AinoMorkoMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
JennaNäykkiMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
VenlaPerätaloMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
ReetaPihlajaviitaMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
ReettaSavelaMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
HillaSchroderusMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
IdaTurpeinenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä

Teatterityöpaja, vetäjänä Paavo Honkimäki

Sunnuntaina  26.5. klo 09.00–10.30 Jelmun talo, Jooga-sali (Lutakonaukio 3)

EmmiLaaksoKarkkilan Nuorisoteatteri
KarlaTelirantaKarkkilan Nuorisoteatteri
Sonja HiukkaLapin Kullat
MariaKekkonenNuorten teatteriryhmä, Sipoo Opisto
EmmaVauhkonenPendulum, Pukinmäen taidekoulut
VenlaVauhkonenPendulum, Pukinmäen taidekoulut
AnniViklundPendulum, Pukinmäen taidekoulut
PäiviMalinenPendulum, Pukinmäen taidekoulut
LauraKallioTanssiteatteri Williwisio ry
TaruHartikainenTanssiteatteri Williwisio ry
LottaPaldanTanssiteatteri Williwisio ry
LauraHartikainenTanssiteatteri Williwisio ry
Wiima-StiinaLeinonenTanssiteatteri Williwisio ry
EnnaHyvärinenTanssiteatteri Williwisio ry
VeeraKorkiakoskiTanssiteatteri Williwisio ry


TYÖPAJAT SUNNUNTAINA 26.5.2019 KLO 11.00–12.30

Elokuvatyöpaja vetäjinä Eero Vehniäinen & Esa Linna

Sunnuntaina 26.5. klo 11.00–12.30, Veturitallit, Kattila (Veturitallinkatu 6)

Johanna JohnuLampinenMikkelin Tyttöteatteri
EllaKorhonenMikkelin Tyttöteatteri
JoannaJaakkolaNuorisoteatteri H-Moilaset
Sulo LaukkanenNuorisoteatteri H-Moilaset
Alisa SyväjärviNuorisoteatteri H-Moilaset
Ona Pou EkonojaNuorisoteatteri H-Moilaset
JudiLentoSTARS ( Pieni Teatteri )
KlaaraLepolaSTARS ( Pieni Teatteri )
MatiasWarnickiSTARS ( Pieni Teatteri )
NeeaPelto-KnuutilaSTARS ( Pieni Teatteri )
OliverPriimägiSTARS ( Pieni Teatteri )
SagaTikkalaSTARS ( Pieni Teatteri )
SiljaSandbergSTARS ( Pieni Teatteri )
PessiPaananenTeatteriTorstai
Aura KempoainenTeatteriTorstai
JuuliaHämäläinenTeatteriTorstai

Impropaja, Vetäjänä Marianne Räsänen

Sunnuntaina 26.5. klo 09.00–10.30, Jelmun talo, YAD-tila (Lutakonaukio 3)

EveliinaJänttiMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
VeetiKainulainenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
JuhoKarvonenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
JanicaKeränenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
AkustiPitkänenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
SanteriSaariMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
SanniVeteläinenMadetojan musiikkilukion musikaaliryhmä
Iida-Maija PussilaNäytelmä Hirmut
AnniKaarakkaNäytelmä Hirmut
AinoKaarakkaNäytelmä Hirmut
LilliSaksiNäytelmä Hirmut
SaimiPussilaNäytelmä Hirmut
EmmiAnttilaPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
VivianHautamäkiPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä
LottaImpolaPyhäjoen Saaren koulun ilmaisutaidon ryhmä

Naamioteatteri, vetäjänä Suvi Salomaa

Sunnuntaina 26.5. klo 11.00–12.30, Veturitallit, Talli 6 (Veturitallinkatu 6)

MilmaPerhiöAnselmit
JennySissonenAnselmit
MatildaKuuskoskiKaarinan kaupungin joo-teatteri
JanetteHujuKaarinan kaupungin joo-teatteri
AnetteLempinenKaarinan kaupungin joo-teatteri
SofiaFonseliusKaarinan kaupungin joo-teatteri
JukkaLindströmKaarinan kaupungin joo-teatteri
EmilLinkoKaarinan kaupungin joo-teatteri
DunjaSaiyarVanukas
MatildaSutisnaVanukas
ElsaPajamoVanukas
Elsi EerolaVon Töpsykät
JennyKokkiVon Töpsykät
VeeraPajariVon Töpsykät
ElinaRiikonenVon Töpsykät

Näyttelijäntyöpaja, vetäjänä Annu Sankilampi

Sunnuntaina 26.5. klo 11.00–12.30, Sepänkeskus, Reaktori (Kyllikinkatu 1)

JaanaLaitinenJoukkolaukka
AkseliPuustinenJoukkolaukka
AamosTappolaJoukkolaukka
IlonaKovalainenJoukkolaukka
IidaNiemeläSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
OliviaSievänenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
EmmiSoljaSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
Krista KinnunenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
Sara AlexandraUusitaloSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
RoosaPasanenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
SiiriPapinniemiSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
EmiliaMononenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
JanniKorhonenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
Siru SalminenSiperia nuorisoteatteri (15-19v)
AlinaLiiasSiperia nuorisoteatteri (15-19v)

Sirkuspaja, vetäjänä Lotta Rautakorpi

Sunnuntaina 26.5. klo 11.00–12.30, Veturitallit, Kisko-klubi (Veturitallinkatu 6)

PeppiKoponenAnselmit
AliisaPenttinenAnselmit
EmmaSievänenAnselmit
LiljaHjerppeAnselmit
JuliaLindströmKaarinan kaupungin joo-teatteri
KerttuVahteraKaarinan kaupungin joo-teatteri
EmmiKanervaKaarinan kaupungin joo-teatteri
PihlaReiniKaarinan kaupungin joo-teatteri
KerttuTuominenKaarinan kaupungin joo-teatteri
IrisMeriöKaarinan kaupungin joo-teatteri
ValoMelvasSaranaturbulenssi
HeinänenSaranaturbulenssi
VenlaRuohomäkiTampereen Nuorisoteatteri
IirisKorpijaakkoTampereen Nuorisoteatteri
VeikkaTolvanenVon Töpsykät
IlariMarttiVon Töpsykät

Tanssi & Liike teatterin lavoille, vetäjinä Johanna Hurme & Jennika Lilja

Sunnuntai 26.5. klo 11.00–12.30, Sepänkeskus, Isotooppi (Kyllikinkatu 1)

JohannaAhonenSaranaturbulenssi
ViljaHirvonenSaranaturbulenssi
HelmiKoskeloSaranaturbulenssi
Lotta LievonenSaranaturbulenssi
VeeraLöfgrenSaranaturbulenssi
HenniMustonen Saranaturbulenssi
PeppiPölönenSaranaturbulenssi
DmitryPitkänenSaranaturbulenssi
OonaSaastamoinenSaranaturbulenssi
KirsiKoskeloSaranaturbulenssi

Teatterityöpaja, vetäjänä Paavo Honkimäki

Sunnuntaina  26.5. klo 11.00–12.30 Jelmun talo, Jooga-sali (Lutakonaukio 3)

NeaVaarasuoTanssiteatteri Williwisio ry
MinkaRyyttyTanssiteatteri Williwisio ry
EmmaNousiainenTanssiteatteri Williwisio ry
EmmaRönkköTanssiteatteri Williwisio ry
IinaHuttunenTanssiteatteri Williwisio ry
LindaBergmanTanssiteatteri Williwisio ry
VeeraNissinenTanssiteatteri Williwisio ry
MonaMykkänenTanssiteatteri Williwisio ry
KatriEskelinenTanssiteatteri Williwisio ry
EllaPiiponniemiTanssiteatteri Williwisio ry
LottaSutinenTanssiteatteri Williwisio ry
MinttuHeimonenTanssiteatteri Williwisio ry
MiraKoskiTanssiteatteri Williwisio ry
SaanaLähteinenTanssiteatteri Williwisio ry
SohviPartanenTanssiteatteri Williwisio ry