Työpajasijoittelu

Tapahtuman ilmoittautumisessa kysyttiin jokaiselta esiintyjältä kolmea toivomusta työpajastaan, joista yksi paja toteutetaan. Saimme kokonaisuudessaan 380 halukasta työpajaosallistujaa. Työpajat toteutetaan lauantai- ja sunnuntaiaamupäivänä Suomen Nuoriso-opistolla ja Kulttuuritalo Tempossa. Majoituskoululta on nonstop-bussikuljetus opistolle ja takaisin keskustaan. Alta näet reitin yhteiskuljetukseen.

Lauantaina  ja Sunnuntaina  8:15-12:30 reittinä ajetaan:
 Päämajakoulu (Otto Mannisenkatu) - Otavankatu-Raatihuoneenkatu - Porrassalmenkatu (pysäkki apteekin kohdalla) - Porrassalmenkatu-Juvantie - Tuppuralankatu (pysäkki seurakuntatalon risteyksessä) Ohikulkutie-Porrassalmenkatu-Savilahdenkatu-Otto Mannisenkatu.

Huom! kokosimme varmuudeksi PDF-muotoisen listan, jossa aakkosjärjestetty yhtyeen nimen mukaan. Pääset listaan tästä. Pajat sisältöineen, paikkoineen ja osallistujineen kartan alla.

TYÖPAJAT LAUANTAI 26.5.2018 KLO 9.00-10.30

Räppipaja, vetäjänä Paleface

Lauantai 26.5.2018 klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Kartano 1

Karjalainen
Elsa
KolmeKuutoset
Kuorikoski
Eelis
KolmeKuutoset
Lehikoinen
Anette
KolmeKuutoset
Mattila
Adalmiina
KolmeKuutoset
Mattila
Eveliina
KolmeKuutoset
Vehviläinen
Aile
KolmeKuutoset
Lehto
Beata
Äänisilta
Strebelle
Edith
Äänisilta
Vainio
Mikael
Äänisilta

Laulupaja, vetäjänä Aija Puurtinen

Lauantai 26.5.2018 klo 9.00-10.30 Suomen Nuoriso-opisto, Artium 4

AiraksinenSofia Hei Iisalmi!
PaldaniusIidaHei Iisalmi!
SuikkanenSelma Hei Iisalmi!
LiikamaaJesseKarmaGeddon
JokilehtoJosafiinaLeticia
RakkolainenSiiriLeticia
PatriciaProninaViis`aat

Street Dance -paja, vetäjänä Aake Lahtinen ja Eetu Pulkkinen

Lauantai 26.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Etelä-Savon Tanssiopisto

AsikainenAinoChildren of Puumala
TörmäAnna Children of Puumala
HärmäEetuLeticia
KemppainenArtturiLeticia
KemppainenHermanniLeticia
KemppainenPietariLeticia
KotilainenAarniLeticia
LehtonenEmmaLeticia
LeskinenMetteLeticia
NyyssönenEllanLeticia
PäärniAinoLeticia
SalvinenEmmaLeticia
SiltanenSelmaLeticia
ToikkaTuomasLeticia
VahteraVenlaLeticia
VainioEmmiLeticia
ÖsterbergMimmiLeticia

Treenisdemon ABC, vetäjä Harri Kentala

Lauantai 26.5.2018, klo 9.00-10.30, Kulttuuritalo Tempo

AarniKlemettiIdeaton
JereAlkioIdeaton
JonneAlkioIdeaton
KalleKoskiIdeaton
PusaViljamiIdeaton
BotskarjovIvanLarte-kuoro
RantapuuOlaviLarte-kuoro
JacksonAnnaMadetojan musiikkilukion Loopers
KetaraEriikaMadetojan musiikkilukion Loopers
HaapanenIirisTrio Puolala Hill
MännistöHelmiTrio Puolala Hill
KoivunenVilleÄänisilta
HellbergEllenÄänisilta
KantanenElsaÄänisilta
RingvallSofiaÄänisilta

Afrobrasilialainen rytmipaja, Vetäjänä Sami Kontola

Lauantai 26.5.2018 klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Savotta, Akvaario

Silander
Silja
Jack In The Box
Kostamovaara
Siiri
Mendoksai
Gladkov
Anastassia
NoName
Lehto
Aleksi
NoName
Johansson
Malena
Viis`aat
Kokkonen
Isabel
Viis`aat
Honkanen
Väinö
Voice Crack
Häyhä
Severi
Voice Crack
Valander
Eveliina
Voice Crack
Fitzpatrick
Rhianna
Äänisilta
Kantanen
Urho
Äänisilta
Lahti
Emmi
Äänisilta
Lesonen
Eemil
Äänisilta
Mäkinen
Peppi
Äänisilta
Räävi
Iida 
Äänisilta
Spitz
Edith
Äänisilta

Musiikin tuottamisen paja, vetäjänä Jukka Immonen

Lauantai 26.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 5

ManninenElmeriChildren of Puumala
UlvasRisto (Riku)KarmaGeddon
LinnalaIlmariKarmaGeddon
VaattovaaraVäinöKarmaGeddon
JuopperiKasperiKarmaGeddon
HakulinenVeikkaReincarnation
HalminenFredrikVessapoliisi
MetsätähtiRikuVessapoliisi
ValtanenEetuVessapoliisi
HelanderVilhelmVessapoliisi
TuominenValtteriVoice Crack
KorhonenKarriÄänisilta
LahtiAnniÄänisilta
BicsákMártaÄänisilta
HomeAlexÄänisilta

Tehdään biisi 90 minuutissa -paja, vetäjänä Aleksi Ojala

Lauantai 26.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuorisopisto, Artium 3

Sirniö
Sakari
KarmaGeddon
Fonsén
Christian
Käyrä kurkut ja toisenlaiset tomaatit
Ruusulampi
Hiski
Käyrä kurkut ja toisenlaiset tomaatit
Ruusulampi
Ukko
Käyrä kurkut ja toisenlaiset tomaatit
Pikhtina
Maria
NoName
Häikiö
Vili
The Blue Zephyr
Korpela
Harto
The Blue Zephyr
Kuivamäki
Jaakko 
The Blue Zephyr
Näveri
Sulo
The Blue Zephyr
Vaara
Eemeli
The Blue Zephyr
Hagström
Hugo
UN
Vari
Mikke
UN
Ylinen
Eemeli
UN

Yhtyelaulupaja, vetäjänä Nacera Ketroussi ja Jussi Chydenius

Lauantai 26.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Seminaarisali

HautajärviSannaAllegretto
IkolaEllaAllegretto
LuotoSara Allegretto
RaitanenPihla Allegretto
BäckmanLotta Allegretto
KauralaMiljaAllegretto
KoivukangasSenni Allegretto
LeinonenSiruAllegretto
MattilaIina Allegretto
PehkonenSofiaAllegretto
RaitanenMiljaAllegretto
SalmelaAino Allegretto

TYÖPAJAT LAUANTAI 26.5.2018 klo 10.45-12.15

Musiikin tuottamisen paja, Vetäjänä Jukka Immonen

Lauantai 26.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 5

BaudryMatisAnother Hot Spring
HasuJoonasAnother Hot Spring
PesuJoonasAnother Hot Spring
VorhoTeemuAnother Hot Spring
KöykkäRiiaAurelia's Absence
UusitaloMatildaAurelia's Absence
SipiläAaroFullmoon
BergströmRoniTanssiorkesteri Stubb
EskolaEliasTanssiorkesteri Stubb
LaurilaLeeviTanssiorkesteri Stubb
MarttinenJuhoTanssiorkesteri Stubb
LaaksonenPatrikUnknown Decoy
PolamoVilhoUnknown Decoy
TelinTatuUnknown Decoy
ViitanenAaroUnknown Decoy

Yhtyelaulupaja, Vetäjänä Nacera Ketroussi ja Jussi Chydenius

Lauantai 26.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Seminaarisali

KaarreJussiChildren of Puumala
KontinenMilaChildren of Puumala
LempiäinenLina Children of Puumala
HuiskonenHennaKaiku
Kleine StaarmanNadia Kaiku
KeskinenIsabellaLuceat Lux Vestra
NissiSonjaLuceat Lux Vestra
RekonenEmiliaLuceat Lux Vestra
PohjoismäkiVilmaMendoksai

Tehdään biisi 90 minuutissa -paja, vetäjänä Aleksi Ojala

Lauantai 26.5.2018. klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 3

JulkunenSiiriForssan Kitarakopla
KreiviElenaForssan Kitarakopla
KuruElisaForssan Kitarakopla
SalokoskiMaijaForssan Kitarakopla
TiiliKaarloForssan Kitarakopla
Vanha-SimiläCamillaForssan Kitarakopla
VesalaVerneriForssan Kitarakopla
VäänänenEmmiForssan Kitarakopla
YrjöläVeetiForssan Kitarakopla
KoivukangasHillaKaiku
PehkonenSaaraKaiku
YrjänäLiisaKaiku

Treenisdemon ABC, vetäjänä Harri Kentala

Lauantai 26.5.2018, klo 10.45-12.15, Kulttuuritalo Tempo

AlanenTuomasImperialist Alpaca
HeinonenAkiImperialist Alpaca
NiinisaloViljamiImperialist Alpaca
NissinenMatiasImperialist Alpaca
SilanderSampsa Jack In The Box
AhonenSusannaKaikuisa
KorkmanLisaKaikuisa
TapaniElsaKaikuisa
WesterbergViljaKaikuisa
LahtelaElinaMendoksai
HankiaToivoTrial By Fire
PakkanenTottiTrial By Fire
PorkkaTinoTrial By Fire
SuomalainenTuureTrial By Fire
WangShenranTrio Puolala Hill
VuotiJiraÄänisilta

TYÖPAJAT SUNNUNTAI 27.5.2018 KLO 9.00-10.30

Laulupaja, vetäjänä Aija Puurtinen

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 4

CercasAmandaNuorisokuoro Laulujoutsenet
ForsströmAnniinaNuorisokuoro Laulujoutsenet
KatajalaAnniinaNuorisokuoro Laulujoutsenet
LempinenMette Nuorisokuoro Laulujoutsenet
LindErikaNuorisokuoro Laulujoutsenet
LindellElisaNuorisokuoro Laulujoutsenet
LounelaAnniNuorisokuoro Laulujoutsenet
MaasikJoannaNuorisokuoro Laulujoutsenet
MalinMarliisaNuorisokuoro Laulujoutsenet
MusakkaVeeraNuorisokuoro Laulujoutsenet
MäkinenMilkaNuorisokuoro Laulujoutsenet
PakarinenSaanaNuorisokuoro Laulujoutsenet
PirttimäkiHelmiNuorisokuoro Laulujoutsenet
PäkkiläHelmiNuorisokuoro Laulujoutsenet

Musiikin tuottamisen paja, vetäjänä Jukka Immonen

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 5

JokiUrho ARUN
KiveläAnniinaARUN
NärväNikoARUN
RissanenRubenARUN
SilanderSiljaAurelia's Absence
AholaLaura Aurelia's Absence
IsoahoFiiaAurelia's Absence
JuntunenElmeriFullmoon
LehtinenStella Leticia
NyströmRasmusNoName

Taito-tunne-ilmaisu: Onko paketti kunnossa? Vetäjänä Emilia Neuvonen

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Liikuntasali

RajalaMaijuJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
Ala-VälkkiläAnnaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
Keski-NikkolaEmmiKuJan Pillipiiparit
PuskaHannaKuJan Pillipiiparit
RuohoniemiInariKuJan Pillipiiparit
ViljanmaaHanna KuJan Pillipiiparit
Yli-PeltolaSusannaKuJan Pillipiiparit
KannistoSanniLeticia
ManninenMallaLeticia
SiltanenSalliLeticia
KunnolaMartta Trio Legato
MyllyperkiöKrista Trio Legato
SetäläMatildaTrio Legato
KatajamaaLeeviViis`aat
NupponenVerna 5Crumbs
PuhakainenToivo5Crumbs
VehviläinenMiisa 5Crumbs
KahariElle-MaijaKuJan Pillipiiparit

Yhtyelaulupaja, vetäjänä Nacera Ketroussi

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Seminaarisali

Loukeinen
Aada
Fullmoon
Salo
Tiiju
Fullmoon
Eskelinen
Hilja
KolmeKuutoset
Keskinen
Kaisla
KolmeKuutoset
Puhakka
Saara
KolmeKuutoset
Räsänen
Venla
KolmeKuutoset
Salmia
Silja
KolmeKuutoset
Aedms
Andra
Leticia
Nygård
Ada-Maria
Leticia
Peltola
Alina
Leticia
Susi
Antti
Leticia
Toikka
Aaro
Leticia
Lintervo
Malla
Äänisilta
Pihlström
Christa
Äänisilta
Yli-Tepsa
Olga
Äänisilta

Räppipaja, vetäjänä Paleface

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Kartano 1

LakMarkKolmeKuutoset
StikhinLeoKolmeKuutoset
YlönenIidaKolmeKuutoset
LaakkonenAnekiLarte-kuoro
SaarinenSharonLarte-kuoro
HapponenSamuLarte-kuoro
LindholmAmelieLeticia
HiukkamäkiNiiloRaumRäp
LorseBenjaminRaumRäp
SaineKristianRaumRäp
SipiläinenDanielRaumRäp

Afrobrasililainen rytmipaja, vetäjänä Sami Kontola

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Savotta, Akvaario

Nivalinna
Isabella
Leticia
Palmunen
Tarleena
Leticia
Suominen
Anne
Leticia
Willgren
Kiia
Leticia
Hartikainen
Nuutti
Water and Fire
Hassinen
Tuomo
Water and Fire
Lievemaa
Sointu
Water and Fire
Saastamoinen
Otso
Water and Fire
Suortamo
Ilari
Water and Fire
Vilander
Kalle
Water and Fire
Vrielink
Alex
Water and Fire

Taito-tunne-ilmaisu: Onko paketti kunnossa? Vetäjänä Jaana Saarinen

Sunnuntai 27.5.2018 klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Artium, Auditorio

HanhelaPihlaHuiluyhtye Fortissimo
HeiskanenWilmaHuiluyhtye Fortissimo
LoukusaPiritaHuiluyhtye Fortissimo
OikarainenArttuHuiluyhtye Fortissimo
RonttiMillaHuiluyhtye Fortissimo
SuoraniemiEerikaHuiluyhtye Fortissimo
TörmänenJohannaHuiluyhtye Fortissimo
TörmänenMeriHuiluyhtye Fortissimo
TörmänenSusannaHuiluyhtye Fortissimo
HakolaVenlaLarte-kuoro
KieksiKiaLarte-kuoro
SomeroMiittaNNAA
HautamäkiJuliaNNAA
HautamäkiNannaNNAA
JurvelinEmiliaNNAA
SavolainenHillaNNAA
TikkanenMatiasNNAA
KnuuttilaMarkus Äänisilta

Tehdään biisi 90-minuutissa -paja, vetäjänä Aleksi Ojala

Sunnuntai 27.5.2018, klo 9.00-10.30, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 3

HäkkinenMaijaLarte-kuoro
HurmeSenja Larte-kuoro
LeinoNelliLarte-kuoro
NikkiJenniLeticia
KärkiVeeraSafety Box
HoliAlisaViima
HoliEliasViima
HoliSofiaViima
JääskeläinenBrayanViima
LindforsMariaViima
LuntinenSallaViima

TYÖPAJAT SUNNUNTAI 27.5.2018 KLO 10.45-12.15

Laulupaja, vetäjänä Aija Puurtinen

Sunnuntai, 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 4

KieksiNeaLarte-kuoro
NyströmErikaNoName
SmedslundJuliaNuorisokuoro Laulujoutsenet
SuhonenElliNuorisokuoro Laulujoutsenet
VarmavuoEmmaNuorisokuoro Laulujoutsenet
VellingHeidiNuorisokuoro Laulujoutsenet
VuokilaSylviaNuorisokuoro Laulujoutsenet
KämäräinenEllaNuorisokuoro Laulujoutsenet
MäensivuAinomariaNuorisokuoro Laulujoutsenet
OlanderMimosaNuorisokuoro Laulujoutsenet
RautakoskiSini-SofiaNuorisokuoro Laulujoutsenet
RotstenAinoNuorisokuoro Laulujoutsenet
VellingInkaNuorisokuoro Laulujoutsenet
VähätupaMooraNuorisokuoro Laulujoutsenet
HartikainenTinkaViis`aat
LeppiviitaAvaViis`aat
SaraLindViis`aat
ViklaSiruViis`aat
RantapajuTuuliÄänisilta

Musiikin tuottamisen paja, vetäjänä Jukka Immonen

Sunnuntai 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 5

HautalaAnttiDivine Apocalypse
KurikkaAaroDivine Apocalypse
KurikkaJuhoDivine Apocalypse
LintalaSakuDivine Apocalypse
AlanneEveliinaVinkka
JussilaSonjaVinkka
KöngäsAnni Vinkka
PohjoismäkiMiljaVinkka
KettleOssiÄänisilta
LindholmEinarÄänisilta
MallastoVilleÄänisilta

Taito-tunne-ilmaisu: Onko paketti kunnossa? Vetäjänä Emilia Neuvonen

Sunnuntai 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Liikuntasali

Huovinen
Eeli 
5Crumbs
Lavas
Veeti
5Crumbs
Karim
Tara
Aura
Leiwo
Ennu
Aura
Saurén
Lempi
Aura
Toivanen
Tiia
Aura
Antikainen
Noora 
Kanteleyhtye Polka
Jolkkonen
Hilla 
Kanteleyhtye Polka
Mustonen
Inka
Kanteleyhtye Polka
Ruokolainen
Anni 
Kanteleyhtye Polka
Ruokolainen
Jenni
Kanteleyhtye Polka
Telov
Matvei
NoName
Karhu
Emilla
Safety Box
Kortelainen
Anna
Safety Box
Toivanen
Iida
Safety Box

Yhtyelaulupaja, vetäjänä Nacera Ketroussi

Sunnuntai 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Seminaarisali

AlmMikkoLeticia
EgriImolaLeticia
HeinoHildaLeticia
IsosaariKanervaLeticia
KaartinenKaisaLeticia
KemppainenLauraLeticia
KolppanenHenrikLeticia
ManninenMaisaLeticia
NiemiHelmiLeticia
SärmäharjuJennyLeticia
TurunenNiiloLeticia
VainioHelmiLeticia
EngbergSonjaLeticia
KemppainenRonjaLeticia
KolppanenOskarLeticia
LöflundNooraLeticia
OksanenSiniLeticia
RaitaPatrikLeticia
VainioSaaraLeticia
VienonenNuuttiLeticia

Afrobrasilialainen rytmipaja, vetäjänä Sami Kontola

Sunnuntai 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Savotta, Akvaario

HeimonenKiiaKolmeKuutoset
HeinonenSaraKolmeKuutoset
HirvonenTelmaKolmeKuutoset
HurmeHilmaKolmeKuutoset
JärvinenHelmiinaKolmeKuutoset
KaratshovaVeronikaKolmeKuutoset
KarhuLauraKolmeKuutoset
KeränenKristaKolmeKuutoset
KoistinenSofiaKolmeKuutoset
KylmälahtiKaisaKolmeKuutoset
LaitinenMeaKolmeKuutoset
ManninenMallaKolmeKuutoset
OikarinenKerttuKolmeKuutoset
PursiainenMineaKolmeKuutoset
PöyhönenNettaKolmeKuutoset
SiistonenMarikkiKolmeKuutoset
SiukolaKukkaKolmeKuutoset
SuovirtaViiviKolmeKuutoset
VenäläinenOonaKolmeKuutoset
ZakharovaSofiaKolmeKuutoset

Taito-tunne-ilmaisu: Onko paketti kunnossa? Vetäjänä Jaana Saarinen

Sunnuntai 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Artium, Auditorio​​​​​

AnttilaIlonaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
HiljanenSohvi Jalasjärven-Kurikan Juniorijouset
KallioJennaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
KoistinenReettaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
KuusisaariSiiriJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
LehtinenEmiliaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
ParkkariSaaraJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
PihlajaJeminaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
RajalaSanniJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
Ranta-KuivilaEmiliaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
Rinta-HarriSannaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
RintalaReettaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
SaarelaVenlaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
SieviSusannaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
SänttiIinaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
ViitalaLottaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
VuorelaMatleenaJalasjärven-Kurikan Juniorijouset
VuorinenSohviJalasjärven-Kurikan Juniorijouset

Tehdään biisi 90 minuutissa -paja, vetäjänä Aleksi Ojala

Sunnuntai 27.5.2018, klo 10.45-12.15, Suomen Nuoriso-opisto, Artium 3

KrzywackiElisCrossfire
KurkiNooa Crossfire
PaulastoAnttoCrossfire
VesimäkiAnnaLarte-kuoro
VesimäkiJennyLarte-kuoro
VesimäkiVilmaLarte-kuoro
NummelaTiiariinaLarte-kuoro
NevalainenEmmiLarte-kuoro
NikkanenHelmiLarte-kuoro
NyholmOliviaLarte-kuoro
PeltonenTinkaLarte-kuoro
TurkiaSohviLarte-kuoro