Ohjelma

 

 

OHJELMA

Avajaiskulkue & avajaiset
Avajaiskulkue, sambateemalla, tuo Soundstunnelman Porvoon kaduille. Kulkue lähtee keskustasta, Porvoonjoen yli, jokirantaa pitkin ja päättyy Taidetehtaan avajaisiin.  Kokoontuminen Runeberginpuistoon (Kulttuuritalo Grandin viereinen puisto, osoite Piispankatu 28) klo 14, jossa jaetaan maakuntakyltit ja ohjeistetaan osallistujat.

Avajaiset
pidetään pe 15.5.2015 klo 15-16 Taidetehtaan Avantisalissa.
Tervetuloa kulkueeseen ja avajaisiin!

Tapahtumaan saapuminen ja ilmoittautuminen
Olette lämpimästi tervetulleita Soundsiin ja Porvooseen! Saapuessanne etsitte ilmoittautumispisteenne, joka määräytyy esiintymispaikan mukaan. Ryhmän johtaja ilmoittaa ryhmänsä saapuvaksi.

Ilmoittautumispisteet ja niiden aukioloajat:
Kulttuuritalo Grand, Piispankatu 28
pe 15.5 klo 13-22
la 16.5 klo 9-21
Kulttuuritalo Grandiin ilmoittautuvat kaikki ryhmät jotka esiintyvät Kulttuuritalo Grandissa tai Borgå Gymnasiumissa.

Taidetehdas, Läntinen Aleksanterinkatu 1
pe 15.5. klo 13-22
la 16.5 klo 9-21
su 17.5 klo 9-17
Taidetehtaalle ilmoittautuvat kaikki ryhmät jotka esiintyvät Avantisalissa tai Tehdassalissa.

Katselmuksia 15.-17.5.2015 seuraavissa tiloissa:

Taidetehtaan Avantisali
perjantai 15.5.

checktime klo 16.30-17.45

18.00
The Onetimer, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Läpivalaisu, rytmimusiikki/iskelmä, rytmmusik/schlager
Aerostreet, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Beezdog, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Wildcats, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop

lauantai 16.5.

checktime klo 11.30-12.45

13.00
School off Rock, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Voice Crack, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Taifuun, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop

14.15
Amanda, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Elsa ja Murmelit, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
KvaMU, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Volta, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop

15.30
Overdrive, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Plaguedealer, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Posliinivästäräkit, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
The Youths, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock

18.00
Saaren koulun alaluokkien kuoro, klassinen musiikki/kuorot/klassisk musik/körer
Sibelius-lukion työötkuoro, klassinen musiikki/kuorot/klassisk musik/körer
Gospelkuoro Ilon lähde, rytmimusiikki/laulelma, rytmmusik/sånggrupper
Treehouse Mafia, klassinen musiikki/lauluyhtyeet, klassisk musik/sånggrupper

Taidetehtaan Tehdassali
perjantai 15.5.

checktime klo 16.30-17.45

18.00
R3bels, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
B.R.B, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Carbine, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
No Swaps, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock

lauantai 16.5.

checktime klo 11.30-12.45

13.00
ROCK-CRIMINALS, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
FM 64, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Meatgrinder, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Decadent Society, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan

14.15
Cannon Cabin Crue, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Painfelt, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Funktion, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Made in Hong Kong, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock

15.30
WASTED BY TIME, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Death Mex, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Metallileka, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Raise The Fallen, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock

sunnuntai 17.5.

checktime klo 9.00-10.15

10.30
Burn Out, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock
Ice Girls, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop

11.00
Haapaniemen koulun 5. ja 6. luokan orkesteri
Trio EHO, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Trio Flute Laponie, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Trio Fortissimo, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
F-AVAINRYHMÄ, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Pirkanmaan musiikkiopiston Sinfoniajouset, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/orkestrar

12.30
ROIHU, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Kolmekutoset lapsikuoro, klassinen musiikki/kuorot/klassisk musik/körer
Nuorisokuoro Sympaatti, klassinen musiikki/kuorot/klassisk musik/körer

Kulttuuritalo Grand
perjantai 15.5.

checktime klo 16.30-17.45

18.00
Misanel, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Minimi, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Vivacitá Voce, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
19.00
Me & Hän, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Mysteriummix, rytmimusiikki/pop, rytmmusik/pop
Umpisuoli, rytmimusiikki/rock, rytmmusik/rock

lauantai 16.5

checktime klo 11.30-13.00

13.00
Kangasalan Pikkupelimannit, kansanmusiikki/yhtyeet, folkmusik/orkester
Kipinä Kanteleet, kansanmusiikki/yhtyeet, folkmusik/orkester
LuoMuKanteleet, , kansanmusiikki/yhtyeet, folkmusik/orkester
Nastolan Pikkupelimannit, , kansanmusiikki/yhtyeet, folkmusik/orkester

14.15
The Afrodite, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan
Jazz Töurist, rytmimusiikki/jazz, rytmmusik/jazz
Vaskivuoren Big Band, rytmimusiikki/jazz, rytmmusik/jazz
Madetojan musiikkilukion NuMu Löpöti, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan
15.30
Yykaakoo, kansanmusiikki/yhtyeet, folkmusik/orkester
Villat, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan
Cagaldahttit, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan

18.00
Steelpannuorkesteri Steel Monkeys, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan
Sippo ja Skidi, rytmimusiikki/HipHop, rytmmusik/HipHop
The Georgies, rytmimusiikki/muu, rytmmusik/annan
The Distance, rytmimusiikki/HipHop, rytmmusik/HipHop

Borgå Gymnasiumin juhlasali
perjantai 15.5.

checktime klo 16.30-17.45

18.00
Alavus jousikvartetti, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensemble
La Violina, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Trio Feliz, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble

19.00
Ocarina lapsikuoro, klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer
Sancti Amici, klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer
Vaskivuoren lukion tyttökuoro, klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer
Lauluyhtye Octona, klassinen musiikki/lauluyhtyeet, klassisk musik/sånggrupper

lauantai 16.5.

checktime klo 11.30-12.45

13.00
Korvamatotrio, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensamble
Jousiorketeri Juvenalia, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/orkestrar
KSMO Kamariorkesteri, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/orkestrar
Pirkanmaan Puhaltajat (Pirkanmaan musiikkiopisto), klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk
musik/orkestrar
Singular, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble

14.15
Laulujoutsenet, klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer
Leticia (nuorisokuoro), klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer
Pateniemen koulun 6. musiikkiluokka, klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer
Rautiosaaren koulun kuoro, klassinen musiikki/kuorot, klassisk musik/körer

15.30
Anonimo, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensemble
Con Fuoco, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensemble
Four-leaf Clover/Ylä-Satakunnan musiikkiopisto, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensemble
Huiluryhmä Allegro, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensamble
Oulun seurakuntien ja konservatorion vaskiyhtye, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble

18.00
Haapaniemen koulun 5. ja 6. luokkien orkesteri, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Kyrkslätts gitarrensemble, Kirkkonummen kitararyhmä, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ ensemble
Lapin käsikellot,
Lappeenrannan musiikkiopiston willimiehet, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble
Merikanto-opiston kitararyhmä, klassinen musiikki/yhtyeet, klassisk musik/ensemble

 

Päättäjäiset
Päättäjäiset pidetään Taidetehtaalla sunnuntaina 17.5.2015 klo 15-16.30.

 

 

Sounds Open Stage aikataulu Porvoon torin laidalla la 16.5.2015

klo 12.00       Pateniemen koulu

klo 12.20       Leticia

klo 12.40       Laulujoutsenet

klo 13.00       Lapin käsikellot

klo 13.20       Lauluyhtye Octona

klo 13.40       Ilon lähde

klo 14.10       Me & Hän

klo 14.45       The Georgies                    

klo 15.15       Korvamatotrio 

klo 15.30       Misanel        

klo 15.45       Voice Crack

klo 18-22

klo 18.00       Posliinivästäräkit

klo 18.20       KvaMu        

klo 18.40       The Youths

klo 19.00       The Afrodite

klo 19.20       Carbine

klo 19.40       B.R.B 

klo 20.00       Meatgrinder  

klo 20.20       Paikalliset kokoonpanot 

klo 20.45       The Game Is Up 

klo 21.00       Velvet Raccoon 

klo 21.15       Swish Birds 

klo 22.00       Kasmir & Axl Smith / Sounds by Night

 

 

 
 
css.php